Accessibility icon
25.07.2022

Privode se kraju radovi na izgradnji bazenskog kompleksa

Gradonačelnik Marko Paliaga je danas u pratnji direktora gradskog poduzeća Valbruna Sport Branka Rajka posjetio gradilište bazenskog kompleksa gdje se radovi sve više bliže kraju.

S ciljem osiguravanja adekvatnog prostora za trening u zimskim mjesecima rovinjskim plivačima i vaterpolistima, kao i omogućavanja zdravstvene usluge po najvišim i najsigurnijim standardima, Grad Rovinj-Rovigno je koncem 2020. godine započeo radove izgradnje gradskog bazena u sklopu Specijalne bolnice za ortopediju i rehabilitaciju «Martin Horvat».

Na mjestu bivše zgrade fizioterapije gradi se sportski bazen veličine 33,33 x 25 m, terapijski bazen veličine 12,60 x 6,00 m, te dvorana za vježbanje i elektroterapiju.

Unatoč rastu cijena u građevinskom sektoru izgradnja se uspješno privodi kraju. Staklene stjenke na vanjskom djelu bazena su već postavljene te će se u naredna dva tjedna s objekta skidati skele nakon postavljanja brisoleja radi zaštite od sunca. Početkom kolovoza započinje montaža dna sportskog bazena na kojem je već dovršeno postavljanje inox podloge. Na terapijskom su bazenu u tijeku radovi na postavljanju hidroizolacije. Gotovo je i postavljanje bazenske tehnike te su montirani sustavi i prema strojarnice.

«Ovo je zasigurno najveća investicija u sportsku infrastrukturu u našem gradu koju građani čekaju od Sedamdesetih godina obzirom da je Rovinju nedostajao sportski bazen zatvorenog tipa – izjavio je gradonačelnik Marko Paliaga –. Rokovi dovršetka su se dakako pomakli zbog povećanja cijena  i nedostatka materijala na tržištu, no bez obzira na sve izazove investicija je napredovala. Prioritet je dovršiti do rujna terapijski dio kako bi se omogućilo odvijanje terapija unutar bolnice te zatim i što skorije otvaranje i sportskog djela. Lokacija koju smo odabrali na početku mog mandata pokazala se kao pravilan izbor jer je omogućila da našim sportašima osiguramo adekvatan prostor za treninge te istovremeno i daljnji razvoj investicija u Specijalnu bolnicu u koji su se uključili i svi istarski gradovi i općine te Istarska županija».

Riječ je o investiciji od oko 60 milijuna kuna, a zgrada bruto površine od 3637,55 m2 koncipirana je kao objekt u tri etaže: podrumska servisna etaža, prizemlje i kat. Pravilnog je pravokutnog tlocrtnog oblika dimenzija približno 78,58 x 36,77 m. Na jugoistočnoj strani zgrada je odijeljena od zgrade kina-palestre, a manjim dijelom u vidu hodnika (suho – tople veze) vezana na nju kako bi se zadržala postojeća veza s bolnicom. Između te dvije zgrade formiran je vrt-dvorište s mediteranskim biljem gdje se po potrebi mogu odvijati vježbe na otvorenom.

S tri strane kompleksa otvaraju se vizure prema moru, plaži i borovoj šumi, dok su s druge strane smješteni glavni prostori za fizikalnu terapiju- dvorana za hidroterapiju, prostor terapijskog bazena i dvorane za elektroterapiju i vježbanje.