Accessibility icon
25.03.2026

Učenici Talijanske srednje škole «Antonio Borme» posjetili Gradsku upravu

Učenici drugih razreda opće gimnazije i jezične gimnazije Talijanske srednje škole „Antonio Borme“ iz Rovinja, u sklopu školskog projekta „Škola i zajednica“, prošlog su četvrtka u vijećnici gradske uprave susreli gradonačelnika Emila Nimčevića i zamjenicu gradonačelnika iz redova talijanske nacionalne autohtone zajednice Gianfrancu Šuran.

Tijekom susreta učenici su postavljali pitanja i iznosili svoja razmišljanja o prostoru nekadašnjeg hotela Rovinj, pritom dobivši konkretne informacije od predstavnika gradske uprave. Pojašnjeno je da je riječ o privatnom vlasništvu te da sadašnji vlasnik priprema potrebnu dokumentaciju za izgradnju novog hotela, koji će biti projektiran u skladu s urbanom arhitekturom stare gradske jezgre i podložan suglasnosti konzervatorske službe.

Susretu su nazočile i ravnateljica Ines Venier te profesorica Marta Čeliković, koja surađuje s učenicima uključenima u program „Škola i zajednica“. Ovaj je susret za učenike predstavljao važan edukativni trenutak jer im je omogućio da izbliza upoznaju funkcioniranje gradske uprave i bolje razumiju složenost građevinskih zahvata unutar povijesne gradske jezgre.

Bilo je to vrijedno iskustvo dijaloga između institucija i mladih građana, u znaku osviještenog sudjelovanja u životu zajednice.