Accessibility icon
09.04.2025

Započinje obnova fasade Doma kulture u Rovinjskom Selu

Nakon što je prošle godine uspješno dovršeno uređenje unutrašnjosti Velike dvorane, u Rovinjskom Selu od ponedjeljka, 14. travnja, započinju radovi na obnovi fasade Doma kulture. Ova faza investicije vrijedna je 90.446,25 eura, a u potpunosti se financira iz gradskog proračuna. Izvođač radova je tvrtka HAIRLI GRADNJA d.o.o. iz Pule.

 

Obnova vanjskog dijela zgrade predstavlja završni korak u višegodišnjem uređenju središnjeg prostora Rovinjskog Sela, odnosno trga Matka Laginje, gdje se i nalazi zgrada Doma kulture. Time će se dodatno estetski i funkcionalno zaokružiti investicije u glavno okupljalište mještana.

 

Podsjetimo, Grad Rovinj-Rovigno otkupio je zgradu Doma kulture od tvrtke „Maistra“ te najprije pokrenuo sanaciju krova. Nakon toga uslijedila je sveobuhvatna obnova trga, koji je pretvoren u moderno, ali istovremeno prepoznatljivo i identitetski važno mjesto za lokalnu zajednicu.

 

Velika dvorana Doma, kao srce brojnih kulturnih i društvenih događanja, dobila je novi izgled prošle godine, a nadolazećom obnovom fasade dodatno će se oplemeniti cijeli kompleks. Time se Dom kulture u Rovinjskom Selu u potpunosti vraća svojoj tradicionalnoj i društvenoj ulozi u životu zajednice.