Upravni odjel za financije, proračun i naplatu prihoda

Upravni odjel za financije, proračun i naplatu prihoda obavlja poslove određene zakonom, Odlukom o ustrojstvu i djelokrugu poslova ureda i upravnih tijela Grada Rovinja-Rovigno („Službeni glasnik Grada Rovinja-Rovigno“ broj 7/10 i 7/17) i drugim propisima, kao i poslove po nalogu Gradskog vijeća i Gradonačelnika.

Unutar Upravnog odjela ustrojavaju se odsjeci, kao unutarnje ustrojstvene jedinice:

  1. Odsjek za financije i proračun obavlja poslove:

    • izrade nacrta proračuna i popratnih akata i planskih dokumenata te nacrta godišnjeg i drugih obračuna i izvještaja o izvršenju proračuna,
    • izrade nacrta smjernica za planiranje proračuna za proračunske korisnike,
    • upravljanje sustavom lokalne riznice,
    • sudjelovanje kod pripremanja nacrta odluka i drugih akata vezanih za financiranje javnih potreba grada, iz oblasti porezne politike, pristojbi, naknada i drugo,
    • naplata lokalnih poreza i drugih gradskih prihoda ako ti poslovi nisu povjereni drugom ovlaštenom tijelu,
    • planiranje proračunskih prihoda i primitaka, rashoda i izdataka, te kontinuirano praćenje njihove realizacije,
    • briga oko osiguranja likvidnosti gradskog proračuna,
    • naplata potraživanja proračuna po određenim namjenama ako ti poslovi nisu povjereni drugom ovlaštenom tijelu,
    • pravovremeno izvršavanje obveza i otplate javnog duga,
    • likvidacija i isplata računa, naloga za isplatu i zaključaka ovlaštenih gradskih tijela, izvršavanje obveza i otplate javnog duga,
    • obračun i isplata plaća i naknada zaposlenima u gradskim upravnim tijelima te naknada članovima Gradskog vijeća, radnih tijela i vanjskim suradnicima,
    • vođenje sintetičkih, analitičkih i pomoćnih knjigovodstvenih evidencija za potrebe proračuna.
  2. Odsjek za naplatu prihoda obavlja poslove:

    • naplata lokalnih poreza, naknada i svih gradskih prihoda čija naplata nije povjerena drugom upravnom tijelu,
    • vođenje sintetičkih, analitičkih i pomoćnih knjigovodstvenih evidencija za potrebe proračuna,
    • vođenje upravnog postupka sukladno zakonskim i podzakonskim propisima u postupcima pokretanja prisilne naplate,
    • praćenje naplate i pokretanje postupka prisilne naplate,
    • provođenje ovrha za dospjela potraživanja,
    • obavljanje poslova u žalbenim postupcima i postupcima prisilne naplate,
    • vođenje analitičke knjigovodstvene evidencije dugotrajne imovine,
    • obavljanje drugih srodnih poslova iz ove oblasti i poslova koji su upravnom odjelu stavljeni u nadležnost zakonom, podzakonskim aktima te odlukama Gradonačelnika ili Gradskog vijeća.
Rbr. Ime i prezime Naziv radnog mjesta Telefonski broj E-mail
1 Iva Vuljan Apollonio Pročelnica 052/805-270 iva.vuljan.apollonio@rovinj-rovigno.hr
2 Denis Puhar Voditelj Odsjeka za financije i proračun 052/805-219 denis.puhar@rovinj-rovigno.hr
3 Edina Rocco Viša stručna suradnica za proračun i računovodstvo 052/805-219 edina.rocco@rovinj-rovigno.hr
4 Sanja Cerin Žagrić Viša stručna suradnica za proračun i računovodstvo 052/805-222 sanja.cerin.zagric@rovinj-rovigno.hr
5 Žan Sošić Viši stručni suradnik za proračun i računovodstvo 052/805-222 zan.sosic@rovinj-rovigno.hr
6 Vilma Janko Voditeljica Pododsjeka za obračun i likvidaturu 052/805-227 vilma.janko@rovinj-rovigno.hr
7 Sara Ottochian Vitasović Viša referentica za proračun i računovodstvo 052/805-227
8 Anuca Gerga Računovodstvena referentica 052/805-227 anuca.gerga@rovinj-rovigno.hr
9 Daria Bilajac Viša stručna suradnica za naplatu prihoda 052/805-225 daria.bilajac@rovinj-rovigno.hr
10 Jelena Kercan Viša stručna suradnica za naplatu prihoda 052/805-225 jelena.kercan@rovinj-rovigno.hr
11 Carmen Krančić Viša referentica 052/805-222 carmen.krancic@rovinj-rovigno.hr